Zajmujemy się kompleksową regeneracją silników hydraulicznych tłoczkowych, zębatych oraz gerotorowych, niezależnie od uszkodzeń.

 

 

Naszą specjalnością w tej dziedzinie jest naprawa i regeneracja hydromotorów wraz z reduktorem. Dzięki dużej ilości części zamiennych dostępnych na miejscu, maksymalnie skracamy czas naprawy danego podzespołu. Naprawiane przez nas podzespoły pracują w maszynach producentów takich jak Caterpillar, JCB, Liebherr, Atlas, Terex, Mecalac, Manitou, Volvo, Case, Claas, New Holland, Linde, krauss Maffei, Arburg, Engel.


Silniki hydrauliczne przekształcają, energię hydrauliczną w energię mechaniczną.

 

 

Podobnie jak w pompach hydraulicznych, również w przypadku silników hydraulicznych istnieje duża liczba różnych rozwiązań i odmian konstrukcyjnych. Z uwagi na to, iż żadna odmiana konstrukcyjna nie może spełnić w sposób optymalny wszystkich wymagań, dla każdego przypadku zastosowania trzeba dobrać najbardziej korzystny silnik.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wielkości charakteryzujące silnik hydrauliczny:

Prędkość obrotowa

Tylko niewiele silników hydraulicznych może być stosowanych zarówno przy bardzo małych prędkościach obrotowych jak i przy prędkościach obrotowych powyżej 1000 min’1.Silniki hydrauliczne zatem można podzielić na szybkoobrotowe (n =300 do 3000 obr/min) i wolnoobrotowe (n =1 do 200 obr/min).

Moment obrotowy

Moment obrotowy, który można odebrać z silnika hydraulicznego, zależy od jego geometrycznej objętości roboczej i spadku ciśnienia cieczy występującego w silniku hydraulicznym. Wolnoobrotowe silniki hydrauliczne są, zazwyczaj tak skonstruowane, ze przy niskich prędkościach obrotowych można z nich odebrać wysokie momenty.

Moc wyjściowa

Moc przekazywana przez silnik hydrauliczny zależy od natężenia przepływu i spadku ciśnienia w silniku hydraulicznym. Z uwagi na to, ze moc jest wprost proporcjonalna do prędkości obrotowej, silniki szybkoobrotowe są, odpowiednie do zastosowań o dużym zapotrzebowaniu mocy.

Galeria silników hydraulicznych